Четвер, 04.03.2021, 08:52
Вітаю Вас Гість | RSS
Великообухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів 
Великосорочинської сільської ради 
Миргородського району Полтавської області
Меню сайту
Ми у Facebook
НУШ
Важливо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календарні свята

 

Вересневі свята

1 вересня - День знань. Цей день - дуже значущий для дітей і їхніх батьків. На календарі він не позначається червоним кольором, але це велике свято, усі дороги цього дня ведуть до школи       святково вдягнених дітей, їхніх батьків, дідусів і бабусь, а також численних друзів. День знань - це свято зустрічі після довгого літа. Для найменших  - першокласників - це день знайомства зі школою. Діти звилюються, але тримаються чудово, готові до приємної зустрічі з першим учитилем, який поведе їх захоплюючою дорогою знань.

   14 вересня - День Семена. Це свято преподобного Симеона Стовпника та його матері Марфи, народний варіант назви - день Семена. У цей день починались вечорниці, саме від Семена люди вже копали картоплю. За народними уявленнями, якщо спекти нову картоплю та погріти нею руки, то вони не будуть мерзнути всю зиму.

16 вересня - Міжнародний день збереження озонового шару. Озоновий шар захищає все живе на Землі від згубного впливу ультрафіолетового сонячного опромінення. Проблема збереження цього шару є однією з першорядних для всіх країн світу. Девізом Міжнародного дня збереження озонового шару є такий: "Збережи небо: захисти себе - захисти озоновий шар".

 21 вересня - Друга Пречиста, Міжнародний день миру.  Повна назва - свято Різдва Пресвятої Богородиці. Святкується як день, коли почали здійснюватися заходи Божі щодо спасіння роду людського від диявольських витівок. За народними спостереженнями, на Другу Пречисту в Україні встановлюється дощова погода.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек.

Жовтневі свята

1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку, Міжнародний день музики

3 жовтня - День працівників освіти

5 жовтня - Міжнародний день учителя

14 жовтня - День українського козацтва

24 жовтня - День ООН

Листопадні свята

9 листопада - День української писемності та мови
14 листопада -  Всесвітній день боротьби із захворювання на діабет
16 листопада - Міжнародний день терпимості (толерантності)
17 листопада - День студента
20 листопада - Всесвітній день дитини
21листопада - Всесвітній день телебачення
22 листопада - День Свободи
25 листопада - 200 років від дня народження Миколи Івановича Пирогова(1810-1881),російського та українського хірурга анатома, педагога і громадського діяча
26 листопада - Всесвітній день інформації
27 листопада - День пам’яті жертв голодоморі та політичних репресий
30 листопада - 175 років від дня народження Марка Твена(1835- 1910), американського письменника основоположника американського китичного реалізму.

Грудневі свята

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

4 грудня - Введення (Перша Пречиста)

6 грудня - День Збройних Сил України

10 грудня - Всесвітній день захисту прав людини

19 грудня - День святого Миколая

Січневі свята

1 січня - Новий рік.  Це одне із найбільш таємничих, урочистих і "родинних" свят, яке обіцяє здіснення мрій кожному, хто вірить у чудеса. Очікують дива не тільки діти, але й дорослі. Вступаючи до нового року, кожному з нас варто озирнутися назад, оцінити, як ми поводилися минулого року, що доброго та пориємного встигли зробити, які спогади беремо із собою до року наступного. І дійти висновків.

6 січня - Свят-вечір.  Одне з найбільш важливих родиних свят, один із найбільш магічних днів, коли кожна сім'я і словом, і ділом створювала у своїй оселі атмосферу затишку, багатства, щастя й миру.

7 січня - Різдво Христове. Це день народження Сина Божого на землі. Від цього дня починається відлік часу.Дуже давньою є українська традиція миритися  вцей день, пробачити одне одному образи вільні й мимовільні, щоб на повну міру відчути радість життя. 

13 січня - Щедрий вечір (Свято Меланки). У цілому ця ніч сповнена магічних дій, спрямованих на розгадування майбутнього, забезпечення родинного добробуту  та щастя на весь наступний рік.

14 січня - Новий рік за старим стилем

18 січня - Голодна кутя (другий Свят- вечір) Цього дня всі віруючі люди дотримуються суворого посту - нічого не їдять. Після святкової вечері повинні "прогнати" кутю - на вулиці, б'ючи палицею в причільний кут. За переказами, ще запорозкі козаки кутю проганяли на Січі, але в дуже своєрідний спосіб - зчиняючи стрілянину.

19 січня - Водохреще. Свято супроводжується освяченням води. Щоб свячена вода приносила користь, необхідно дбати про чистоту власних думок і вчинків.

22 січня - День соборності України. Соборність була надзвичайно важливою, певною мірою символічною, оскільки об'єднання українських земель було давньою заповітною мрією нашого народу. Для жителів сучасної України цей день є важливим національним святом, його святкування супрводжується урочистостями на державному рівні.

Лютневі свята

14 лютого - День святого Валентина. Багато народів святкують цей день,але в різних країнах він може називатися по-різному: у Норвегії - День романтиків, у Швеції - День усіх сердець, у ряді європейських країн - День закоханих. Незважаючи на те, що День святого Валентина вважається в першу чергу святом закоханих, цього дня обов'язково треба привітати всіх, кого любиш: дідусів і бабусь, братів і сестер, батьків і друзів.

15 лютого  - Стрітення . Благословення Сина Божого. За народними уявленнями, літо зустрічається  имоюдва рази на рік: на день святої Анни (3 грудня ) й на Стрітеня. Цього дня господарі ворожать на майбутній урожай, виставляючи на ніч тарілку з зерном за поріг. Якщо зранку зерно вкрите росою, значить, урожай буде добрий, а якщо роси немає, значить, поганий.

23 лютого - День захисника Вітчизна. Це дуже популярне свято. Обов'язково в цей день треба вшанувати чоловіків старшого покоління, які захищали нашу Вітчизну від ворогів за років військового лихоліття. Цього дня хлопці й чоловіки звикли бути в центрі уваги. приймати приємні подарунки та побажання. Яка ж історія цього свята? Чому саме 23 лютого стало визначною датою? Заходьте до бібліотеки і читайте книгу "Свята моєї Батьківщини"

24 лютого - День святого Власа. За доби запровадження християнства на Русі не вдалося остаточно знищити всіх язичницьких богів, пам'ять про яких збереглася у фольклорі, географічних назвах і вірування. Одне з таких стародавніх вірувань - про бога Велеса, покровителя великої рогатої худоби. Узагалі, кожної п'ятниці лютого не можна прясти, шити й запрягати худобу, оскільки ці дії загрожують господарям хворобою та неврожаєм.

Березневі свята

Березень - перший місяць весни - за старих часів вважався священим місяцем у багатьох народів. Зокрема, стародавні римляни в березні відзначали свято Кібели, оплакували Аттіса - сонце, щю в цю пору повертає на весну. А вже на другий день давні римляни веселилися й раділи "офіційному" приходу весни. В індійців на цю пору припадало свято на честь богині Дурги. Осіріс - символ сонця для давніх єгиптян - ушановувався в цю пору пору:він набирався нових сил навесні й слабшав із наближенням зими. На Близькому Сході прийнято було носити на знак святкування пальмові гілки. Давні чехи й німці вважали початок березня початком весни та світобудови. Давні перси святкували в березні новоліття, а юдеї - новий святий рік. Давні слов'яни супрводжували зустрічання весни жертвоприношеннями, співами й іграми.

     8 березня - МІЖНАРОДНИЙ ЖІНОЧИЙ ДЕНЬ. Напевно, немає серед нас жодної людини, яка не знає про існування цього прекрасного свята. Цього дня ми вітаємо наших матусь, бабусь, сестер, учительок, подруг - усіх жінок, яких любимо, поважаємо, яким хочемо зробити приємність. Це свято весни, краси й любові. Обов'язково в цей день вітають жінок і на роботі, і вдома.

           8 березня 1908 року робітниці міста Нью- Йорк, виснажені й доведені до роспачу невимовно вашкою роботою та умовами праці, вийшли на вулиці, щоб відстоювати свої права. Поліції намагалися розігнати натовп, але жодні заходи не були дієвими - жінки були налаштовані рішуче.Урешті - решт роботодавці погодилися виконати основну частину вимог. 

          Пізніше, на міжнардній конференції, привяченій захисту прав жінок(1910 рік) німецька революціонерка Клара Цеткін запропонувала прийняти рішення щодо щорічного святквання Міжнародного жіночого дня. Коли його вирішено було святкувати? Ясна річ, 8 березня - на згадку про ту досить успішну акцію протесту!

          Повною мірою міжнародний цей день став у 1914 році, коли його одночано відзначили жінки різних країн: Угорщини, Австрії, Нідерландів, Німеччини,США,Росії,Швейцарії та інші. Це нетільки жіночий день, але ще й свято солідарності в боротьбі за мирне співіснування людей. А для дітей це в першу чергу свято Мами.

           Масляна. Масляна символізуе проводи зими та зустріч із весою. За церковною традиціею, тиждень називаеться сирним або м'ясопусними - через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду.

           Це свято не закріплене за певним днем на календарі, воно відзначаеться протягом останнього тижня перед Великим постом.

        14 березня.  Явдохи.  Саме цей день, відповідно до народної традиції, вважається першим днем  весни. Діти, уперше побачиваши навесні ластівку, беруть жменю землі, кидають її вслід ластівці - "на гніздо", будучи переконаними, що це прискорює прихід весни.  Добрий господар обовя'зково зріже сухі гілки дерев у саду.  Народні прикмети Якщо цього дня розтанув сніг, значить, рік буде багатий на мед. Хуртовина в цей день попереджає про пізній прихід весни.

          21 березня Всесвітній день ЗЕМЛІ. Земля - це чудова планета, на якій ми живемо. Вона третя від Сонця та п'ята з найбільших планет Сонячної системи. Приблизні обриси та розміри Землі відомі вже понад дві тисячі років. Важко повірити, але ще в ІІІ столітті до н.е. було досить точно розраховано радіус планети. Зробив це давньогрецький учений Ератосфен. Земля - наша спільна затишна домівка. Вона багата на природні ресурси, має в цілому досить-таки сприятливий клімат. Учені поки що виявили життя тільки на нашій планеті, цілком можливо, що в Сонячній системі Земля - єдина планета, на якій існує життя. Всесвітній день Землі проголошений Генеральним секретарем ООн у березні 1971 року. Вітдоті він відзначається щороку в день весняного рівнодення. У цей день за традицією дзвонить Дзвін Миру.

        30 березня Теплий Олекса. Цей день знаменує початок роботи пасічників. Ще одне цікаве спостереження, пов'язане з птахами. Народ вважає, що саме цього дня ворон купає власних діточок, благословляє іх і відпускає "в люди", на самостійне життя.

Квітневі свята

1 квітня - День сміху. Наразі відомо, як виникло це свято, але звичай відзначати його існує в усій Європі й майже всій Азії. Більшість дослідників сходиться на думці, що це свято сягає язичницьких часів, установити християнське джерело не вдалося, власне, як і пов'язати цей день із якоюсь іншою світовою релігією.

7 квітня - Благовіщення, Всесвітній день здоров'я. Це свято належить до великих дванадесятих християнських свят. Важлива магічна дія - випускання птахів - благочестива справа; випущені в цей день із неволі птахи, за повір'ям, приносять удачу й добробут тому, хто їх випустив. На 7 квітня припадає ще й важливе свято світового значення - Всесвітній день  здоров'я. Кожна людина чудово усвідомлює, яке важливе здоров'я для нашого життя. Держави світу взяли на себе зобов'язання до 2015 року досягти значного скорочення дитячої смертності, поліпшити охорону материнства, ужити серйозних заходів з метою боротьби з хворобами, зокрема СНІДом, туберкульозом, малярією, раком та іншими.

11 квітня - Міжнародний день звільнення в'язнів фашистських концтаборів.

12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики. Космонавтика - це сукупність галузей науки і техніки, що призначені для дослідження й освоєння космосу й позаземних об'єктів. 4 жовтня 1957 року відбувся запуск першого в історії СРСР штучного супутника Землі. Ця дата вважається початком космічної ери. А 12 квітня 1961 року відбувся перший політ людини в космос. Людина, яка здійснила цей політ, - Ю. О. Гагарін.

20 квітня - День навколишнього середовища. Що таке «навколишнє середовище»? Це все, що оточує людину: земля, вода, повітря, дерева, трави, птахи та звірі тощо. Багато віків людство вважало, що багатства навколишнього середовища невичерпні. XX століття довело, що світ природи потребує турботи й захисту, 1986 року сталася катастрофа на Чорнобильській АЕС. Ця трагедія стала пересторо¬гою для кожного з нас. Люди зрозуміли, яка вона тендітна — наша блакитна планета.
 

21 квітня - День святого Руфа. ЗГІДНО з віруваннями українського народу, у цей день зозуля з вирію прилітає, усе живе починає рости, розвиватися: і рослини, і птахи, і змії тощо.
 

24 квітня - Великдень. Великдень відноситься до тих свят, дата яких міняється кожного року, визначеної немає. Зазвичай вінг відкачається не раніше 4 квітня та не пізніше 8 травня. У перекладі з давньоєврейської мови «Пасха» — «проходження повз, позбавлення». Інші назви цього свята: Світле Воскресіння, Христов день. За переконанням право¬славних віруючих, Великдень пов'язаний з воскресінням Ісуса Христа, а отже, сим¬волізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою

26 квітня - День чорнобильської трагедії. У ніч з 25 на 26 квітня сталася одна з найстрашніших трагедій в історії людства загалом і України зокрема, — вибух на Чорнобильській атомній станції. Жахлива аварія призвела до радіоактивного опромінення величезної кількості людей, до забруднення води й навколишнього середовища. На території України утворилася так звана 30-кілометрова «зона відчуження», з якої терміново було переселено людей для врятування їхнього життя. Цей день є днем паміяті про цю небачену трагедію, наслідки якої люди відчуватимуть ще багато років.

Травневі свята

1 травня - Міжнародне свято трудящих, День солідарності трудивників усього світу. 1-го травня 1886 року відбувався виступ робітників Чикаго. Вони організували страйк, вимагаючи 8-годинного робочого дня і поліпшення умов праці. Страйк переріс у демонстрацію, а вона завершилася кровопролитним зіткненням із поліцією. У липні 1889 року Паризьким конгресом ІІ Інтернаціоналу на згадку про цю акцію протесту було прийнято рішення про проведення 1-го травня щорічних демонстрацій. У перше цей день відзначено як міжнародне свято 1890 року в Австро-Угорщині, Німеччині, Данії, Бельгії, Франції, Швеції, Італії, Іспанії, США та інших країнах. З 1892 року робітники все частіше організували демонстрації у великих містах України й інших країн майбутнього СРСР. Усе більше людей прагнули взяти участь у цих заходах. На початку ХХ століття революційні події в Росії мали неабиякий вплив на молітизацію маївок. 23 квітня 1928 року 1-е та 2-е травня було оголошено неробочими. Тривалий час 1-е Травня святкували як День міжнародної солідарності трудящих усіх країн. Більшість населення СРСР брала участь у святкових демонстраціях. Святковий день зазвичай завершувався веселим застіллям. Наприкінці ХХ століття цей день утратив ідеологічне і політичне забарвлення, сьогодні його відзначають як свято весни та праці.

1-2 травня - Маївки. Багато народів світу зберігають досить приємну традицію святкувати початок травня, відзначаючи його гуляннями на свіжому повітрі (в лісі, парку, біля води тощо), розвагами та ін.

5 травня - Красна гірка (Проводи).  Здавна гори мали символічне значення. Зверніть увагу: майже всі стародавні міста побудовані на горах. Гори здавна були місяцами язичницьких богослужінь і судів для народів Європи, часто ставали місяцами поховання померлих. Зверніть увагу: у нашого народу теж є урочиста традиція насипання гори над померлою людиною. Загалом, майже в усіх слов'ян є традиція святкування Красної гірки. Від цього дня починається весняно-літній сезон весілля. Красний - значит весняний, позитивний, радісний. Крім того, червоний колір асоціюється з кров'ю та очисною силою вогню й сонця.

Травен - День матері. На відміну від 8 Березня, День матері - це свято не всіх представниць прекрасної статі, а тільки матерів і вагітних жінок. День матері відзначають у багатьох країнах світу,  щоправда, у різних час. На думку ряду дослідників, традиція святкування Дня матері сягає корінням жіночих містерій Давнього Рима. Давньоримські жіночі містерії призначалися для шанування матері всіх богів - Великої богині. Давні греки відзначають День матері з часів античності. Тоді це було свято на честь богині. Геї. В Україні День матері святкують з 1929 року. Спочатку це свято "оселилися" в Галичині. З плином часу воно було дещо забуте, але зараз ми знову шануємо День матері.

9 травня - День Перемоги. Після дуже тривалої та виснажливої Великої Вітчизняної війни 8 травня 1945 року в німецькому місті Карлсхорсті представники німецького верховного командування підписали акт про безумовну капітуляцію Німеччини. Отже, надзвичайно важливим етапом у житті нашої країни стала  Велика Вітчизняна війна. Вона певним чином відображує зв'язок поколінь, визначає пріоритети нашого суспільства та держави, підносить велич народного духу, його вольнолюбну сутність, історичну мудрість до самопожертви та небачену стійкість. Узагалі перемога над фашистською Німеччиною 9 травня 1945 року - це одна з найвизначніших подій світової історії, національна та військова гордість нашого народу.

15 травня - Міжнародний день сім'ї. У 1989 році Асамблея ООН прголосила 1994 рік Міжнародним роком сім'ї. Мета - полиблення розумінь питань родини, об'єднання можливостей різних країн для вирішення всіх найсерйозніших питань, пов'язаних із сім'єю. Запровадження свята було викликаностурбованістю світової спільноти сучасним положенням родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає. Отже, 20 вересня 1993 року відповідно до революції Генеральної Асамблеї ООН було запроваджено Міжнародний день сім'ї.

24 травня - День слов'янської писемності та культури.  Кирило та Мефодій - брати з Солуні(Салоніки). Це відомі проповідники віри християнської, словянські просвітителі, які створили слов'янську абетку. У 863 році братів було запрошено з Візантії князем Ростиславом до Великоморавської держави. Мета - ведення богослужіння слов'янською мовою. Ці освітні та релігійні діячі здійснили переклад з грецькою мови старослов'янською основних богослужбових книг. Отже, цього дня проводяться урочисті заходи на згадку про Кирила та Мефодія, які дуже багато зробили для слов'янської писемностіта культури.

31 травня - Всесвітній день боротьби з палінням. Паління - це досить важка хвороба. Розвитку цієї хвороби сприяє активна реклама табачних виробів. У 1987 році країни-члени ВОЗ(Всесвітньої організації здоров'я) випустили з ініціативою проведення Всесвітнього дня без тютюну. Від того часу щороку цього дня святкується Всесвітній день боротьби з палінням. Мета цього дня - привернути увагу суспільства до щоденного поширення шкідливої звички.

 

 

Наша адреса
вул. Шкільна, 14а,
с. Велика Обухівка,
Миргородський район,
Полтавська область,
37640
Тел.(05355)3-12-44
E-mail:
shkola_v.obuhivka@ukr.net
Вхід на сайт
Пошук
Годинник
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Погода
Календар подій
Святковий календар.
Корисні посилання

Copyright MyCorp © 2021